Czy miejsce, w którym czas płynie wolniej, góry łączą się z morzem, a piękne piaszczyste plaże otoczone są zieloną roślinnością można nazwać rajem?!

Jamajka – ojczyzna Boba Marleya, króla muzyki reggae, muzyki radosnej, którą słychać na każdym kroku…

A może ktoś bardziej kojarzy wesołego gościa o nazwisku Bolt? Usain Bolt – czyli najszybszy człowiek świata, wielokrotny rekordzista, a także medalista IO i MŚ.

Ale Jamajka to przede wszystkim piękna wyspa na Morzu Karaibskim, otoczona lazurową wodą i rafami koralowymi – idealne miejsce do podziwiania wodnej flory i fauny.

Z jednej strony piaszczyste plaże, a gdy się obrócimy widzimy góry porośnięte ostrą zieloną roślinnością, a gdy udamy się w głąb możemy popłynąć rzeką, podziwiać wodospady, kaskady i przede wszystkim niesamowite widoki, jak nigdzie indziej!

Zacznijmy jednak od początku: Jamajczycy to najszczęśliwszy naród na świecie!

Ktoś spyta dlaczego, no cóż – lato tam trwa cały rok, jest pięknie zielono, opady – są, ale kto nie myśli o 15 minutowym deszczu przy 30 stopniach C, bo przecież tam po chwili wychodzi słońce i temperatura się nie zmienia!

Wszyscy są wokół uśmiechnięci, otwarci, nikomu się nie śpieszy, do tego pyszna kuchnia – aż chce się żyć!

Masz ochotę poleżeć na plaży pod palmą, nic nie robić, z jednej strony: natura, cisza, spokój, a z drugiej strony hotelu zabawa, mega drinki i ciągle rytmiczna muzyka reggae – zapraszam na Jamajkę!

A może wolisz spędzać wolny czas czynnie: poszaleć w ciepłym morzu, uprawiać sporty wodne lub dla odmiany pochodzić po górach, poczuć adrenalinę i skorzystać z atrakcji sportów ekstremalnych, a może wszystko na raz – podpowiadam: Jamajka!

Oczywiście pamiętam także o osobach, które lubią poznawać historię odwiedzanych miejsc, zwiedzać świat – Jamajka, czyli stolica: Kingston, dom i szkoła Boba Marleya…

Jest tam także miejsce dla osób lubiących po obcować z naturą: podziwiać jej dzieła (m.in. góry, rzeki, wodospady), roślinność, dzikie zwierzęta, krajobrazy – nie zastanawiaj się, wybierz Jamajkę!

Jednym słowem każdy tu znajdzie coś dla siebie, zapomni o codzienności i wróci wypoczęty, rozmarzony – przecież Jamajka to miejsce ludzi radosnych i szczęśliwych!