Krystaliczna woda zmieniająca kolor od granatu, aż po błękit spotyka się z żwirowo- piaszczystą plażą… to właśnie Zakynthos. Niewielka wyspa leżąca na Morzu Jońskim, licząca ok. 405 km² to idealne miejsce, aby spędzić swoje wymarzone greckie wakacje. Wyspa kryje w sobie ciekawą historię wywodzącą się już od czasów starożytnych, opierającą się na bóstwach oraz zapierające dech w piersiach widoki na zatoki otoczone białymi klifami. Zakynthos to, także gaje oliwne, winnice i zalesione wzgórza. Wyspa dzieli się na kilka głównych miejscowości, każda z nich wyróżnia się unikatowymi miejscami, które będąc na wyspie należy zobaczyć.

Stolicą wyspy jest miasto o takiej samej nazwie. W Zakynthos znajduje się największy na wyspie port, który zlokalizowany jest niedaleko świątyni patrona wyspy świętego Dionizosa.

Kalamaki, Alikanas, Alikes i Keri oraz półwysep Vasilikos to miejscowości idealne dla ceniących sobie spokój. W Vasilikos możemy udać się na przepiękną, długą, piaszczystą plaże „Banana Beach”. Argassi i Tsilivi to miejscowości tętniące życiem z urokliwymi uliczkami. Na wyspie znajduje się również bardzo imprezową część, czyli Laganas. Miejsce, w którym znajdziemy kluby oraz udamy się na całonocną imprezę. W Laganas mieści się atrakcja warta uwagi, czyli Wyspa Cameo tak zwana wyspa zakochanych.

Symbolem Zakynthos są żółwie Caretta Caretta to jedne z największych żółwi morskich. Osiągają nawet 1,2 metra długości i ponad 100 kilogramów wagi, udając się w rejs, w poszukiwaniu żółwi można zobaczyć najpiękniejsze okazy.

Główną atrakcją wyspy i widokiem znanym na całym świecie jest Zatoka Wraku. A właściwie to Zatoka św. Jerzego, bo taka była jej pierwotna nazwa. Znajdziemy ją również pod nazwą Zatoki Przemytników, bo wrak statku, który znajduje się na plaży według legendy należał właśnie do nich. Widok jest przepiękny, wrak statku obserwować możemy z góry, udając się na taras widokowy na klifach lub wybierając się w rejs na jedną z najpiękniejszych plaż świata. Odbywając rejs do Zatoki Wraku warto również wybrać się na nurkowanie do Błękitnych Grot.

Zakynthos to wyspa bardzo malownicza, wyróżniająca się na tle innych greckich wysp. Warta odwiedzenia i przeżycia przygód podczas podróży po wyspie Zakynthos.